Kouzelný černobílý svět omalovánek

Enchanted Forest

1

Autor: Johanna Basford
Počet stran: 84
Nakladatelství: Laurence King Publishing
Rok vydání: 2015
Vazba: brožovaná

6

Vítejte ve světě skotské ilustrátorky a autorky nejpopulárnějších omalovánek pro dospělé Johanny Basford. Dnešní recenze bude obsahovat zřejmě více slov než kniha samotná, ale budiž to ukázkou, že krásný a jímavý příběh se dá vyprávět i beze slov. Jak sama autorka říká, vezme nás králičí norou do své Říše divů a ukáže nám její zákoutí i v těch nejmenších detailech. Je to svět plný kouzel, fantasie, tajemna, divoké přírody a magických tvorů.

2

Johanna vyrostla na farmě svých rodičů, obklopena krásnou a dechberoucí skotskou přírodou, což se také velmi promítá v její tvorbě zaměřená na faunu a floru. Roku 2005 vystudovala  Duncan of Jordanstone College of Art and Design a poté si založila vlastní studio, kde se věnuje převážně ručně inkoustem malovaným antistresovým omalovánkám. Její první dílo Secret Garden si získalo obrovskou pozornost po celém světě a bylo přeloženo do 14 jazyků. Na tomto místě vás ale musím upozornit, na český překlad od vydavatelství Grada, který ani v nejmenším nedosahuje kvalit originálu. Text se v knize objevuje opravdu minimálně a proto se  mi samotné překládání zdá opravdu kontraproduktivní, obzvlášť v tomto případě, kdy je nové vydání, za účelem ušetřit vytištěno na obyčejném papíře, který se propíjí a nedá vyniknout bohatosti kreseb. V těchto dnech se již připravuje vydání autorčiny třetí knihy Lost Ocean a já už se opravdu nemohu dočkat října, až se ponořím pod hladinu a budu si moct vychutnat modř divokých vln a krásu mořských pannen a ztracených pokladů.

9

Já jsem si jako první do sbírky koupila Čarovný les, protože jsem v něm tušila nejvíc pohádkovosti a měla jsem pravdu. Je v něm všechno po čem mé dívčí srdíčko toužilo! Zlatý zakletý zámek, obří muchomůrky, na kterých existuje vlastní mikro svět, malé tajné příbytky pro lesní skřítky nebo elfy, draci a dokonce i jednorožci! Opravdu nechybí mi tam vůbec nic.

3

Na omalovánkách je sice nejdůležitější vzhled a forma, čemuž se nedá v originální verzi nic vytknout, ale lidé kteří touží po přesahu si i tady najdou napínavý příběh s rozuzlením. Na stránkách omalovánek se skrývá 9 tajných symbolů, které vám na konci otevřou bránu zámku v srdci lesa a ukážou vám své tajemství na překrásné rozkládací dvoustraně.

8

Enchanted Forest má nádherný silný papír, promakaný přebal se zlatými detaily, který si můžete sami dobarvit jak zvnějšku tak zevnitř a po jeho sundání na vás čekají zase jen krásné přírodní desky s bohatou ilustrací. Jednoho by až napadlo, že je to skoro škoda vybarvovat. Takové myšlenky, ale rychle zažeňte, protože tady jde o art terapii, zklidnění vaší mysli a rozvíjení fantazie. Je to skvělá forma relaxace, léčení psychického neklidu, nebo jen prevence před stresem. Svět barev vás pohltí a po dokončení obrázku si budete připadat, jako byste zrovna sami něco magického prožili.

7

Vím, že je to teď takový módní boom a se všemi omalovánkami se roztrhl pytel, ale tyhle jsou krásnou součástí mé knihovny a nakonec by z nich i mohlo být takové malé umělecké dílo. Líbí se mi, že žádná kniha nakonec nebude stejná a všichni do ní otiskneme kus své duše a momentálního rozpoložení. A věřím, že i kdybych nebyla odjakživa takový blázen do pastelek a vybarvování všeho možného, jakým bezesporu jsem, zatoužila bych si to alespoň jednou vyzkoušet v takto kvalitní publikaci, protože i kdyby měla přinejhorším zůstat nedotčená, je krása se na to dívat i v pouhé černobílé verzi.

5

4

100%

Reklamy

2 thoughts on “Kouzelný černobílý svět omalovánek

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s